Martin na bílém koni.....

16.11.2019

Martin na bílém koni nebo Martin- bílý kůň?

Bohumír byl již od dětství velmi zvídavý, v sedmé třídě koupil balíček žvýkaček a každou prodával svým spolužákům s výhodným ziskem. A to mu zůstalo. Ve svých 22 letech začal podnikat a během pár let pochopil, jak se dají vydělat peníze. Ale protože všeho bylo málo - tak zakládal další společnosti. U kamarádů znamenal jako skvělý podnikatel - jednou se chlubil novým fárem, jednou dovolenou na Bali a nebo nejmodernějším produktem své doby. A tak kamarádi pochopili, že se musí držet Bohumíra. S ním jim bylo hej. Dokonce byly nadšeni, když jednomu z nich nabídl možnost podnikat - bude jednatelem jedné firmy - nemusí nic dělat, on - Bohumír vše bude řídit. No kdo by nechtěl být jednatelem a společníkem. A tak do toho Martin šel. Dostal nové auto, kancelář, nějaké nedůležité úkoly. Na bankovním účtu se objevovaly peníze a zase mizely. ale Martin si s tím hlavu nelámal. Vždyť Bohumír vše zařídí

.... a tak za dva roky byl taky na dovolené a měl bezva fáro. Na výplatu toho sice moc neměl, ale za to podepisoval důležité smlouvy, vždy mu bylo řečeno, že peníze se musí točit a tak je třeba mít všechno pod kontrolou. Martin tomu sice moc nerozuměl, ale věřil.

A pak to přišlo. Na Martina - ale nesypal se sníh, ale Martin. Zablokovaný účet, exekuce na jeho majetek, několik desítek žalob.

Bohumír mu sdělil, že pošle firmu do insolvence. Prý je to tak nejlepší. A jak to? Všechno bylo v pořádku. Co se stalo?

Jak to dopadlo s Martinem a "jeho firmou". Jak nenaletět a mít firmu pod kontrolou?

Vše se dozvíte v knize " Podnikavci, hochštapleři a jiní paraziti......"