PŘEHLED PŘENESENÉ DAŇOVÉ POVINNOSTI

 

DPH ve zkratce - UZP, faktury
DPH ve zkratce - UZP, faktury

ZDRAVÁ KANCELÁŘ - důležitý parametr kvalitní práce

 

Pro efektivní práci je důležité mít i zdravou kancelář. Zvlášť pak u účetní, která prosedí u stolu a počítačem značnou část pracovního dne. Proto se v tomto článku zaměříme na kritéria, která by měla splňovat zdravá kancelář:

- kvalita světla (velké okno nebo dostatečně osvětlená plocha pokud možno co nejpřirozenějším světlem). Polohovatelná lampička, stínění, barva a teplota světla ovlivňují soustředění a bezchybovost.

- vytápění - přizpůsobte si teplotu v místnosti svému osobnímu nastavení. Někdo má rád chladnější prostředí, jiný zase miluje teplo. Důležité je však často větrat, cirkulovat vzduch. Ten je zárukou správného dýchání a  zamezuje únavě. Kvalitní vzduch předchází bolesti hlavy, malátnosti a ospalosti.

- správná židle a umístění pracovního stolu je důležité z pohledu fyzického i duševního zdraví. Nastavení stolu má vliv na krční, zádové i ramenní svaly a může být příčinou bolestí páteře či kříže. Proto výška stolů, monitoru, židle patří mezi základní nastavení naší práce (nejen v účetním programu, ale i my se musíme správně nastavit - ať jsme kompatibilní)

- akustika - hudba, zprávy nebo tichá podpora naší práce formou příjemné motivační hudby - rozhodně nepoužívejte meditační, neboť spát na stole to není správná cesta ke zdravé páteři.

- zeleň a prostředí na stěnách nám může vytvořit prostředí, do kterého se budeme rádi vracet a i uzávěrky a nápory při DPH nás nemusí tolik stresovat. I když vždy je to je na vás. Protože organizace práce, prostředí, kolegové a pravidla mají svoje opodstatnění.

TAK AŤ NÁM I TEN HOME OFFICE přináší užitek a pokud se stane vaší každodenní součástí, tak i místem, kde lze rozdělit pracovní i osobní život.


PŘEPOČTENÝ STAV ZAMĚSTNANCŮ - DEFINICE, VÝPOČET, CHARAKTRISTIKA A POUŽITÍ